Nasza misja

To jak się odżywiamy ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli będziemy dbać o odpowiednią ilość kalorii, proporcję makroskładników i obecność wszystkich potrzebnych nam minerałów nasze ciało na pewno nam się za to odwdzięczy. Najbardziej oczywistym profitem wynikającym ze zdrowego odżywiania się jest mniejsza podatność na schorzenia, praktycznie wszystkie z wyjątkiem chorób genetycznych. Dobrze bilansując dietę nie tylko zapewnimy sobie większą odporność na choroby układu krążenia czy problemy z trawieniem, ale również na zwykłe przeziębienia.

Kolejnym profitem jest wygląd zewnętrzny. Jeśli dobrze się prezentujemy automatycznie stajemy się atrakcyjniejsi dla płci przeciwnej i to niezależnie od tego, czy jesteśmy kobietami czy mężczyznami. Ponadto jeśli podoba nam się nasze odbicie w lustrze lepiej czujemy się sami ze sobą – rośnie nasza pewność ciebie, mamy więcej energii, jesteśmy bardziej sprawni fizycznie i intelektualnie i mniej podatni na melancholię. Rzadziej wpadamy w gniew, mniej odczuwamy niepokój i o wiele efektywniej wypoczywamy.

Warto zaznaczyć, że zdrowe odżywianie się dla każdego będzie czymś innym – każdy ludzki organizm ma swoją własną, wyjątkową specyfikę i warto uwzględnić to podczas ustalania diety. Czasami dobrze jest zdać się na dietetyka – osobę mającą głęboką i bogatą wiedzę na temat żywienia i funkcjonowania naszego organizmu która pomoże nam ustalić jakie ze spożywanych przez nas składników mają zbawienny, a jakie negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Po wyeliminowaniu szkodliwych nawyków i zastąpieniu ich dobroczynnymi bardzo szybko zaczniemy odczuwać zmiany. Już po kilku tygodniach zauważymy, że wstawanie z łóżka kosztuje nas znacznie mniej wysiłku, trudne sytuacje mniej nam przeszkadzają i coraz częściej się uśmiechamy co spodoba się nie tylko nam samym, ale również naszym bliskim. Im dłużej będziemy się zdrowo żywić tym więcej radości będziemy czerpać z każdego dnia. Jeśli więc czujemy potrzebę zmienienia czegoś w życiu możemy zacząć od diety.